کشور ایتالیا

پرچم کشور ایتالیا

کشور ایتالیا یک کشور اروپایی است که از شبه جزیره تشکیل شده است، با کوه های آلپ محدود شده و با جزایر مختلفی احاطه شده است.
این کشور با حدود ۶۰ میلیون نفر جمعیت ، چهارمین کشور پرجمعیت عضو اتحادیه اروپا است.
ایتالیا به دلیل موقعیت جغرافیایی مرکزی در اروپای جنوبی و دریای مدیترانه ، از لحاظ تاریخی محل اقوام و فرهنگ های بی شمار بوده است.
کشور ایتالیا

موقعیت جغرافیایی ایتالیا

ایتالیا در جنوب اروپا واقع شده است که از شمال با فرانسه ، سوئیس و اتریش هم مرز است.
از طرف جنوب ، علاوه بر بسیاری از جزایر کوچکتر ، از کلیه شبه جزیره ایتالیا و دو جزیره مدیترانه ای سیسیل و ساردینیا تشکیل شده است.
بیش از ۳۵٪ قلمرو ایتالیا کوهستانی است.

آب و هوای ایتالیا

ایتالیا جنوبی از آب و هوای مدیترانه ای برخوردار است.
آب و هوای ایتالیا بسیار متنوع است که در بیشتر مناطق شمالی و مرکزی داخلی ، آب و هوا از نیمه گرمسیری مرطوب تا قاره ای مرطوب و اقیانوسی متغیر است.
به طور خاص ، آب و هوای منطقه جغرافیایی دره پو عمدتاً قاره ای است و زمستان های سخت و تابستان های گرم دارد.
مناطق ساحلی لیگوریا ، توسکانی و بیشتر مناطق جنوبی عموماً مدیترانه ای است.
شرایط مناطق ساحلی شبه جزیره می تواند بسیار متفاوت از سطح زمین و دره های بالاتر داخلی باشد ، خصوصاً در ماه های زمستان که ارتفاعات بالاتر سرد ، مرطوب و اغلب برفی هستند.
مناطق ساحلی دارای زمستان های معتدل و تابستانهای گرم و به طور کلی خشک است ، اگرچه دره های دشتی در تابستان بسیار گرم است.
میانگین دمای زمستان از ۰ درجه سانتیگراد در رشته کوههای آلپ تا ۱۲ درجه سانتیگراد در سیسیل تغییر می کند ، بنابراین میانگین دمای تابستان از ۲۰ درجه سانتیگراد تا بیش از ۲۵ درجه سانتیگراد متغیر است.
زمستانها با داشتن سرما و هوای سرد و مه آلود و برفی در شمال و شرایط ملایم تر و آفتابی در جنوب می توانند در سراسر کشور بسیار متفاوت باشند.
تابستان ها هوا در سراسر کشور گرم و مرطوب است به ویژه در جنوب ، در حالی که مناطق شمالی و مرکزی می توانند از بهار تا پاییز طوفان های شدید را گاهی اوقات تجربه میکنند.
زیباییهای کشور ایتالیا

اقتصاد

ایتالیا دارای یک اقتصاد مختلط پیشرفته است که به عنوان سومین کشور بزرگ در منطقه یورو و هشتمین کشور بزرگ در جهان است و همچنین یکی از کشورهای صنعتی جهان و یک کشور پیشرو در تجارت و صادرات جهان به حساب می آید.
این کشور بسیار توسعه یافته است و دارای هشتمین کیفیت زندگی جهان در سال ۲۰۰۵  و ۲۶مین شاخص توسعه انسانی است.
ایتالیا صنعت بزرگ اتومبیل سازی را حفظ می کند  و هفتمین صادرکننده بزرگ کالا در جهان است.
صنعت خودرو بخش مهمی از بخش تولید ایتالیا است، این کشور دارای طیف گسترده ای از محصولات تحسین برانگیز است ، از اتومبیل های بسیار جمع و جور شهری تا سوپراسپرت های لوکس مانند مازراتی ، لامبورگینی و فراری ، که توسط برند دارایی به عنوان قدرتمندترین مارک جهانی شناخته شد.
جذابیت کشور ایتالیا