وان (Van)

Van(وان)
یکی از مقصدهای پر طرفدار گردشگری در سفر به کشور ترکیه شهر توریستی وان می باشد. با تهیه این تور و سفر به وان شما یک سفر لذت بخش و ارزان قیمت را تجربه خواهید کرد چرا که سفر به این شهر دارای هزینه های زیادی نیست و مسافران ایرانی میتوانند با یک نرخ پایین به وان مسافرت کنند. نحوه سفر به وان میتواند هم به صورت زمینی و هم هوایی صورت گیرد. اگر قصد مسافرت به یکی از شهرهای گردشگری اطراف ایران را دارید  پیشنهاد ما به شما سفر به این شهر توریستی ترکیه است. برای سفرهای خارج از کشور که بخواهید هزینه ای کم را در برداشته باشد و از طرفی برای شما تبدیل به یک خاطره تکرار نشدنی شود شهر وان ترکیه بهترین پیشنهاد ما به شماست. برای آشنایی بیشتر با این مسیر به شما پیشنهاد می کنیم که در ادامه این نوشته همراه شوید.
نحوه سفر به شهر وان
مسافت شهر وان نسبت به ایران بسیار کم است به گونه ای که شما چه از طریق زمینی چه هوایی میتوانید بدون هیچگونه اذیتی مسافرت خود را انجام دهید. تورهای سفر به وان به این شکل است که از طریق مرز زمینی با اتوبوس های مسافرتی شما میتوانید به این شهر بروید و از جاذبه های و محیط توریستی این شهر دیدن فرمایید. بنابراین شما با سفر به وان تور ارزان قیمت را در برنامه خود قرار خواهید داد. گرچه این تور نسبت به دیگر تورهای مسیر ترکیه دارای جاذبه های زیاد و پاساژهای بزرگ نیست اما نزدیکی به کشور ایران از سمتی و ارزان بودن آن میتواند برای شما به صرفه باشد.
چگونه سفر با اتوبوس های توریستی به این گونه است که شما با مراجعه به ترمینال غرب میتوانید برای سفر به این شهر در روزهای مشخص صندلی رزرو کنید. اتوبوس های وی آی پی بهترین گزینه برای راحتی سفر شما به وان می باشد. این اتوبوس از مبدا تهران در مسیر از شهرهای تبریز و خوی عبور می کند و از طریق مرز رازی وارد ترکیه می شود. علاوه بر اتوبوس میتوانید برای سفر زمینی به وان از طریق قطار نیز اقدام نمایید. ایستگاه قطار مرکزی تهران به شما امکان خرید بلیت با قطار برای وان را می دهد. روش دیگر برای سفری راحت به وان مراجعه به شرکت های هواپیمایی برای درافت بلیط ترکیه و سفر به وان است. این مسیر به دلیل نزدیکی به مرزهای ایران دارای پرواز مستقیم به وان نیست ولی شما میتوانید از طریق سفر هوایی به استانبول مسیر خود را به وان نزدیک نمایید.
جاذبه های گردشگری شهر وان
مسلما سفر به هر شهری میتواند برای خود جذاب و دیدنی باشد. شهرهای کشورهای آسیایی به دلیل داشتن تمدن غنی دارای جاذبه های زیاد تاریخی و فرهنگی هستند. شهر وان هم به عنوان یکی از کشورهای آسیایی ترکیه قدمت تاریخی زیادی دارد . شما با سفر به این شهر علاوه بر بازدید از موزه ها و آثار تاریخی میتوانید از قسمت های تفریحی ایمن شهر نیز دیدن فرمایید. در واقع با سفر به این شهر علاوه بر خرید تور گردشگری خود را با بازدید از جاذبه های گردشگری که در زیر به ان اشاره کردیم تکیمل کنید.

 1. قلعه هوساپ
 2. جزیره آختامار یا جزیره عشق
 3. کلیسای صلیب مقدس آختامار
 4. دژ وان بزرگ‌ترین قلعه سنگی منطقه
 5. موزه وان
 6. کاووس تپه
 7. آبشار مرادیه
 8. مسجد بزرگ سلجوقی وان
 9. شهر تاریخی توشپا
 10. دریاچه وان
 11. پارک آبی وان

 
خرید ارزان و مناسب از مراکز خرید شهر وان
خرید از پاساژهای ترکیه به عنوان کشوری که در ان انواع برندهای خارجی وجود دارد میتواند یک خرید لذت بخش باشد. در بازار ایران برندها برای خرید قیمت بسیار بالایی دارند و تنها قشری محدود از مردم میتوانند نسبت به تهیه ان اقدام کنند. اما شما میتوانید در سفر به شهرهای ترکیه از جمله وان تقریبا اکثر برندها را با یک قیمت مناسب خریداری فرماید. در صورتی که برای مسافرت خود به وان قصد خرید دارید پیشنهاد ما به شما مراجعه به مراکز خرید زیر است.
1-مرکز خرید AVM
مرکز خرید AVM  در وان ترکیه را میتوان به عنوان یکی از مراکز خرید شلوغ با قیمت های مناسب نام برد. در این مرکز خرید میتوان انواع برندها را تهیه کرد. تنوع در این بازار به قدری زیاد است که میتوانید با ایده ال ترین حالت خرید خود را من باب سلیقه خود انجام دهید.
2-مرکز خرید خیابان های جمهوری و کاظم کارابکیر
بازارهای خرید خیابان جمهوریت و کاظم کارابکیر را میتوان به عنوان یکی دیگر از مراکز محبوب وان دانست قطعا شما با ورد به این خیابان ها از خرید پوشاک خود راضی خواهید بود.
3-مرکز خرید Atasoy Art
این مرکز خرید را نمیتوان برای تهیه پوشاک انتخاب کرد چرا که در این مرکز خرید میتوانید زیورآلات بسیار زیبا خریداری فرمایید. چرا که زیورآلات نقره‌ای سیاه قلم از جمله اجناسی است که به وفور دراین مرکز پیدا می شود.
4-مرکز خرید آ.و.م
آ.و.م را میتوان یکی از مرکز خرید های دانست در ان میتوان پوشاک مخصوصا آقایان و بانوان را تهیه کرد از جمله برندهای پوشاک این مرکز خرید میتوان به ال‌سی‌وای‌کیکی، فلو، کوتون، پنتی، دی فکتو، پیر کاردین، آدیداس و اشاره کرد. از دیگر اجناسی که میتوان به خوبی در این مرکز خرید تهی کرد لوازم خانگی با قیمت مناسب است.