قبرس اروپایی

قبرس کشوریست با کوه های بلند ، دره های حاصل خیز و سواحل وسیع که به دو دسته قبرس شمالی و قبرس جنوبی تقسیم میشود.
قبرس جنوبی یا اروپایی به دوبخش یونانی و ترک تقسیم میشود و میتوان گفت جزیره ی قبرس سومین جزیره ی بزرگ در دریای مدیترانه است.
قبرس جنوبی عضو اتحادیه اروپا و اتحادیه کشورهای مشترک المنافع می باشد و از نیمه دوم سال ۲۰۱۲ ریاست اتحادیه اروپا ، بر عهده قبرس است.
شهرهای اصلی قبرس شامل نیکوزیا، لیماسول، فاماگوستا، لارناکا و پافوس هستند.
شهر نیکوزیا پایتخت قبرس اروپایی است .  نیکوزیا دارای دو بخش شمالی و جنوبی است که قسمت شمال آن پایتخت قبرس شمالی و قسمت جنوبی آن پایتخت قبرس اروپایی است.
با پیوستن قبرس اروپایی به اتحادیه ی اروپا واحد پول این کشور یورو اعلام شد.
تعداد زیادی از مردم این کشور به زبان انگلیسی صحبت میکنند گرچه بین آنها زبان یونانی و ترکی هم رواج دارد.

اقامت در قبرس اروپایی

کسانی که قصد اقامت دائم در این کشور را دارند میتوانند با خرید ملکی با ارزش بالای ۲۰۰ هزار یورو اقدام کنند ولی کسانی که خواهان اقامت موقت هستند نیاز به خرید ملک ندارند و کافیست اثبات کنند که از درآمد مالی خوبی برخوردار هستند.
علاوه بر خرید ملک ، راه دیگر گرفتن اقامت دائم در این کشور ازدواج با فردیست که تابعیت قبرس را دارد.

راههای گرفتن ویزای توریستی

مدت زمانی که طول میکشد این ویزا صادر شود یک هفته است ، به همین دلیل برای رفتن به این کشور شما نمیتوانید از تورهای لحظه آخری استفاده کنید.
مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا عبارتند از: اصل گذرنامه با دارا بودن ۶ ماه اعتبار، کارت ملی، عکس دو قطعه شش در چهار و بدون رتوش ، بلیط دو طرفه به قبرس جنوبی، واچر هتل ، ترجمه میزان موجودی حساب با مهر تأیید بانک و ارائه فرم گواهی اشتغال (در صورتی که جایی مشغول به کارهستید) است.
این کشور در حال حاضر نیاز به ویزای شینگن ندارد. کسانی که اقامت دائم قبرس را دارند میتوانند به راحتی به کشورهای اروپایی سفر کنند ولی کسانی که اقامت موقت دارند ، برای سفر کردن به دیگر کشورهای اروپایی نیاز به گرفتن ویزای شینگن دارند.
پرچم قبرس اروپایی

آب و هوای قبرس اروپایی

کشور قبرس دارای هوای گرمسیری با تابش آفتاب در تمام روزهای سال است که تابستان هایی بسیار خشک و داغ  با روز های بلند دارد و حتی درجه حرارت دما به ۳۰ تا ۴۰ درجه سانتیگراد میرسد.
این کشور در فصل بهار و پاییز گرمای خوشایندی دارد. بهترین زمان سفر به قبرس برای کسانی که گرما را دوست دارند در ماه های ژوئن، جولای و آگوست است. برای گشتن در جزیره و لذت بردن از دوچرخه سواری و گردشگری ، ماه‌های سپتامبر تا ژانویه و آوریل تا می هوا معتدل تر است و زمان بسیار مناسب تری نسبت به دیگر فصول می باشد .
زمستان ها هوا اغلب ملایم است و در زمین های مرتفع تر، اغلب دارای سرما و یخبندان هستند و در کوه های ترودوس بارش برف سنگین وجود دارد و معمولا بارش به مدت چند هفته است .
فصل اسکی از اوایل فوریه تا ماه مارس است که مناسب برای تمامی علاقه مندان به اسکی می باشد.