قارص و جاذبه های گردشگری قارص

قارص و جاذبه های گردشگری قارص
قارص از جمله شهرهای گردشگری ترکیه است که در شمال این کشور واقع شده است. اگر از ان دست مسافرانی هستید که سفر به مناطق سرد و زمستانی را دارید پیشنهاد ما به شما شهر قارص است. این منطقه سردسیر نخستین برف های زمستانی ترکیه را به خود می بیند. علاقه مندان به اسکی میتوانند به جایهزینه های هنگفت تورهای اسکی پر هزینه به این شهر سفر کنند. کوههای این شهر پوشیده از برف و اوقات خوشی را میتواند برای شما رقم بزند. از جمله منطقه زمستانی این شهر میتوان به ساری کامیش اشاره کرد. قارص شهر بزرگی نیست اما در خود جاذبه های گردشگری زیادی را جای داده است.
موقعیت جغرافیای شهر قارص
به لحاظ موقعیت جغرافیایی شهر قارص یک منطقه سردسیری و در منطقه آناتولی ترکیه واقع شده است. این استان قدیمی با شهرهای مختلفی چون ایغدیر، آعری، آرداهان و ارزروم همسایه است. جمعیتی این استان بالغ بر ۱۰۰ هزار نفر می باشد. به لحاظ تفریحات گردشگری میتوان بهترین تفریح قارص را تفریحات زمستانی دانست . در کنار تفریحات زمستانی وجود مجسمه های بی شمار در این شهر نیز میتواند برای پر کردن اوقات سفر شما نیز در دسترس باشد.
چگونگی حمل و نقل و بازدید از شهر قارص
برای اینکه بتوانید در یک شهر به راحتی جا به جا شوید و به مشکل جا به جایی نخورید بهترین راه آگاهی از وسایل حمل و نقل عمومی است تا هم هزینه کمتری را برای شما به همراه داشته باشد و هم شما را به خوبی به مقاصدی که میخواهید با امنیت کامل جا به جا کند. از جمله وسایل عمومی برای گشت در قارص میتوان به اتوبوس های عمومی اشاره کرد که دارای ایستگاه های متعددی در این شهر است.در کنار استفاده از اتوبوس های عمومی به شما پیشنهاد مکنیم برای اینکه زمان کمتری را د ررفت و آمد بگذرانید از وسایلی چون تاکسی های درون شهری نیز غافل نشوید تا زمان کوتاه تری را در تردد باشید.
جاذبه های گردشگری شهر قارص
همانطور که اشاره کردیم شهر قارص به شدت تفریحی و زیباست. این شهر دارای قدمت زیادی است که با داشتن بناهای تاریخی و زیبا میتواند به شدت برنامه سفر شما را لذت بخش نماید. برای اینکه بتوانید به بهترین زمان را در قارص بگذرانید و به خوبی از تمام جاذبه های آن بازدید کنید بهتر است یک تور ۵ روزه به این شهر داشته باشید. از جمله جاهای دیدنی در این شهر میتوان به خرابه های آنی (Ani Harabeleri) ، دریاچه چیلدیر ،ساریکامیش(Sarıkamış) ، قلعه قارص و موزه کارس اشاره کرد . درکنار این جاذبه ها میتوان بازهم به مواردی دیگر اشاره کرد اما اگر بخواهیم از صدر نشین های این شهر برای دیدن صحبت کنیم همین مواردی بود که در بالا به آنها اشاره کردیم.
 

چگونگی اقامت در شهر قارص
داشتن اقامت گاه تمیز و مناسب برای هر سفری ضروری است بنابراین قبل از سفربه قارص حتما به فکر یک مکان اقامت مناسب باشید. از آنجاییکه شهر قارص دارای گردشگران زیادی است میتوان در ان به راحتی مکان های که برای گردشگران تعبیه شده است را پیدا کرد. در این شهر هم هتل ها و هم پانسیون های زیادی وجود دارند که با قیمت مناسب آماده پذیرایی از گردشگران هستند. نکته مهم در انتخاب یک اقامت گاه خوب علاوه بر تمیزی و کیفیت دسترسی مناسب ان به مرکز شهر بودن است.