سفر دوستان قرن > بلاگ > شگفتیهای کشور اسپانیا

اسپانیا کشوری با فرهنگ های بسیار متنوع و مذاهب گوناگون اسلامی، مسیحی و یهودی؛ داشتن قدیمی ترین رستوران دنیا، انواع آثار تاریخی با شکوه و با ابهت، کلیساهای عظیم، آثار هنری متنوع و فوق العاده زیبا، سواحل زیبا، آفتابی درخشان، شهرهای به جا مانده از قرون وسطی، شهرهای سفید در آندولس، مردمی با روابط دوستانه و صمیمی و شوخ طبع، فستیوال های شاد و رنگارنگ، موسیقی های اسپانیایی و رقص فلامنکو (flamenco) ، قلعه های اسپانیایی، تنوع بی نهایت در هر چیز، و حتی زبان اسپانیایی ها، به طور بی حد و حصری، مسحور کننده خواهد بود. از اینرو پرداختن به چنین کشوری، نیازمند چندین مقاله مختلف است، اما ما در این مقاله تلاش کردیم تا حدی مهمترین و توریستی ترین مناطقی که هر فردی در اسپانیا باید آن را ببینید، بررسی کنیم؛ مناطقی که شما را به وجد می آورند و پر از احساس خوب .می کنند. بنابراین با ما در این سفر همراه باشید.

 

 

 

سانتیگو د کامپوستلا (Santiago de Compostela)

بگذارید نشانی این شهر را با معرفی کتابی در ذهن شما حک کنیم : خاطرات یک مغ، خاطرات مردی است که در جستجوی روح خویش و رشد شخصی، مسیری را به مقصد سانتیگو دکامپوستلا سفر کرد؛ کتابی که به قلم زیبای پائولوکوئیلیو نوشته شده است و در ایران هم کتاب معروفی است و شهر زیارتی-تاریخی سانتیگو د کامپوستلا را به تصویر می کشد.

اگر به دنبال اطلاعات جغرافیایی برای این شهر هستید، باید بدانید در شمال غربی اسپانیا واقع شده است و پایتخت ناحیه گالیسیا در شمال غربی اسپانیا است و برای مقصد نهایی زیارتگاهی اش به عنوان  مسیر کامینو د سانتیاگو معروف است. اینزیارتگاه قرون وسطایی در قرن نهم ساخته شد و مسیرهای ساخته شده برای رسیدن به آن، به تمام کشورهای اروپا منتهی می شد. زائران با هدف رسیدن به آرامگاه سنت جیمز، فرستاده ای از سمت عیسی مسیح، به این کشور سفر می کردند و البته هنوز هم این زیارتگاه زائران و مشتاقان خود را دارد. صدف یا گوش ماهی، نماد زائرها است و مکان های تاریخی مربوط به کامینو د سانتیگو با این نشان تزیین شده است. زائرها این نشان را به گردن ها و کوله پشتی های خود نیز آویزان می کنند. موزه این زیارتگاه، به بازدید کنندگان اجازه کشف و شهود در ادوار تاریخی  و زندگی این فرستاده مسیح را می دهد.

 

 

 

اما دیگر جاهایی که باید در این شهر به بازدیدش بروید، به اختصار در زیر لیست شده اند.

هتل دلاس ریس کاتولیک (Hostal de los Reyes Católicos): این مکان هاستل و یا اقامتگاه سابق زائران بوده و با معماری گوتیک و با انواع نمادها و حیاط ها تزیین شده است. در حقیقت این مکان توسط پاپ های کاتولیک در سال ۱۴۹۹ برای زائران ساخته شد.

شهر قدیمی Casco Antiguo: این شهر جزو میراث جهانی یونسکو است و در جنوب کلیسای مشهور سانتیاگو قرار دارد و در مرکز این شهر، دو خیابان به موازات هم ساخته شده است که مربوط به قرن هجدهم اند. توریست ها از بودن در این شهر و قدم زدن در تاریخ قرون وسطایی لذت زیادی می برند.

کلیسای سنت ماری (Colegiata de Santa María la Real de Sar): قدمت این کلیسا به قرن ۱۲ام باز می گردد. طرح این کلیسا به سبک رومنیکی است و تمام بخش های آن با انواع گل ها و گیاهان تزیین شده است.

مرکز هنرهای معاصر گالیسیا (Centro Galego de Arte Contemporaine): هنر مدرن اسپانیا در سالن های نمایشگاهی این مرکز هنری به تصویر کشیده شده است.

Casa do Cabildo: این بنا، یکی از بهترین نمونه های معماری ساخته شده به سبک باروک و مربوط به سال ۱۷۵۸ است. ساختمانی اشرافی و فوق العاده با شکوه با انواع مجسمه های خلاقانه که هم اکنون به فضای نمایشگاه هنری، تبدیل شده است.

موزه دپوبو گالگو (Museo do Pobo Galego): این موزه نشان دهنده فرهنگ گالیسیایی، آداب و رسوم سنتی و دریایی اسپانیا است و از سال ۱۹۷۶ شروع به کار کرده است. انواع موسیقی ها، لباس ها، معماری ها، و موارد یافت شده از اکتشافات باستان شناسی در این موزه به چشم می خورد.

ساختمان فرهنگ Cidade da Cultura de Galiciaاین ساختمان پیشرفته در مقابل ساختمان های تاریخی این شهر قرار دارد و محلی برای برپایی انواع نمایشگاه ها، کتابخانه ها، و اجراهای تئاتر است.

قلعه تاریخی سن لورنزو (Pazo de San Lorenzo de Trasouto): این قلعه درون جنگل با شکوهی از درختان بلوط قرار دارد و به صومعه ای قرون وسطایی تبدیل شده است.

 

 

 

شهر تولدو (Toledo)

شهر تولدو، شهری در مرکز اسپانیا، واقع شده روی رودخانه تاقوس، و پایتخت ناحیه کاستیلا-لامانچا است. نماد این شهر، شمشیر تولدو مربوط به قرن یکم میلادی است. این شهر در قله کوه واقع شده است و پایتخت اسپانیا در قرن ۱۶ام بوده است. از آنجا که در این شهر، هر سه قومیت مسیحی، یهودی و مسلمان برای قرن های متمادی زندگی می کردند، می توان این شهر را شهر سه فرهنگی نامید. امروزه این شهر برای مقاصد هنری و معماری بسیار معروف است که بیشتر معماری ها مربوط به دوره امپراطوری رم است و جز جاهای دیدنی اسپانیا می باشد.

چه کارهایی دیگر می توانید در توردو انجام دهید

  • خود را در این شهر از قید و بندها رها کنید و سعی کنید در بین خیابان های قرون وسطایی با عظمتش پیاده روی کنید. مطمئن باشید معماری این شهر، همواره تحسین شما را برمی انگیزد؛ تلفیقی از معماری باستانی و باشکوه کلیساها، کنیسه ها و مساجد.

  • به مکانی برای عبادت بروید. اگر به یکی از مساجد باشکوه ساخته شده این شهر بروید، عظمت و زیبایی آن، شما را مبهوت خواهد کرد و می توانید ساعاتی را در سکوت و آرامش عجیب آن به نیایش و عبادت بپردازید.

  • موزه های این شهر را کشف کنید. علی رغم کوچک بودن شهر، موزه های فراوانی در این شهر وجود دارند. به عنوان مثال می توانید از موزه ارتش که مربوط به دوران آلکازار است، دیدن کنید.

 

 

 

به کوردوبا (Cordoba) بروید

کوردوبا در ناحیه آندولس و جنوب اسپانیا واقع شده است.

محله تاریخی کوردوبا، مجموعه ای از خیابان های باریک قرون وسطایی، و میدان ها است که همگی به دور یک جاذبه ستاره مانند به نام مزکوئیتا (Mezquita) گرد آمده اند.

مزکوئیتا ابتدا به عنوان مسجد ساخته شده بود و هم اکنون به کلیسایی با شکوه با حفظ معماری اصلی تبدیل شده است. ستون های این مسجد و یا کلیسا به رنگ قرمز سفید و به شیوه ای اسلامی ساخته شده اند و یاداوری کننده افتخارات  قرون وسطایی هم هستند. علاوه بر آن کوردوبا مرکز جهانی مطالعات فلسفه، پزشکی و ادبیات نیز بوده است.

این کلیسا-مسجد، یکی از مناطقی است که باید حتما ساعاتی در آن وقت بگذارید. در این مسجد، فیلم کوتاهی از چگونگی تشکیل  و گسترش این بنا در طی قرن ها وجود دارد که به نحو زیبایی تدوین شده است. در حقیقت معماری مسجد و کلیسا در اینجا با هم تلفیق شده است.

 

 

جاهای دیدنی اسپانیا که در کوردوبا باید به آن سر بزنید.

مدینا آزهارا (Medina Azhara): مدینه الزهرا، شهری باشکوه در دوره حکومت موریه بوده است که امروزه خرابه های زیبایی از آن در خارج از شهر کوردوبا باقی مانده است. این شهر با شکوه، بر پایه کوهی ساخته شده بود و توسط دیوارهایی احاطه می شده است و خانه سلطنتی خلیفه عبدالرحمان نیز در مرکز این شهر واقع شده بوده است. زمانی که به این شهر مخروبه می رسید، می توانید فیلم تهیه شده مریوط به این شهر را نیز مشاهده کنید و با تاریخ زندگی و مردمان این شهر به طور ملموسی آشنا شوید. این شهر مجموعه ای از قلعه ها، باغ ها، و مساجد بوده است و در طول جنگ های داخلی و در قرن ۱۱ام تخریب شد. برای بازدید از این شهر مخروبه حداقل به زمانی سه ساعته نیاز دارید.

سان سباستین (San Sebastian):

یکی از جذابترین و پرطرفدارترین شهرهای اسپانیا ( جاهای دیدنی اسپانیا )، سن سباستین است که به گوهر ساحلی نیز معروف است.  در این شهر زیبای ساحلی می توانید انواع تفریحات آبی را با لذت فراوان تجربه کنید.

این شهر به انواع رستوران ها و غذاهایش نیز معروف است. معماری جذاب و دوست داشتنی پارک ها و میدان های شهر، به تنهایی می تواند پیاده روی شگفت انگیزی در شهر فراهم کند و از طرفی یکی از نشانه های تجاری کشور اسپانیا محسوب می شود. این شهر به عنوان هدیه عروسی به سن سباستین در سال ۱۲۶۵ اهدا شد و شهری برای انواع تجارت های دریایی بوده است.

 

 

 

در سن سباستین به چه جاهای دیدنی اسپانیا باید رفت

سواحل لاکانجا و اوندارتا: تعجب آور نیست که این شهر ساحلی، به سواحل زیبایش معروف باشد. سواحلی با شن های نرم و آب های فیروزه ای که برای غواصی و اسنورکلینگ، شنا، و حمام آفتاب بسیار مناسب است.

سواحل زوریولا (Zurriola Beach): این ساحل بیشتر برای حمام آفتاب، موج سواری و آفتاب گرفتن مناسب است و بیشتر به عنوان ساحل زوج های جوان معروف شده است. علاوه بر ان(تفریحات جاهای دیدنی اسپانیا ) انواع کارگاه ها و دوره های آموزشی شنا و غواصی و تفریحات آبی در این منطقه برگزار می شود.

لیسای جامع بوئن:این کلیسا یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری شهر سن سباستین است ( جاهای دیدنی اسپانیا ) که در سال ۱۸۹۷ ساخته شده است و ۱۹۱۵ متر مربع مساحت دارد. معماری خیره کننده ای دارد و نوع نقاشی ها، پنجره ها و شیشه های استفاده شده در آن ویژه، زیبا و منحصر به فرد است.

 

سویل (Seville)

یکی از درخشان ترین و معروف ترین شهرهای اسپانیا، سویل، پایتخت جامعه مستقل آندولس است. بر طبق افسانه ها، این شهر، توسط هرکول قهرمان بنا نهاده شده است و از همین رو مجسمه او در بخش اصلی شهر دیده می شود.

مشهور است که کریستف کلمب در این شهر به خاک سپرده شده است. کریستف کلمب کاشف قاره آمریکا بود و بعد از کشف قاره آمریکا توسط این فرد، سویل دوران طلایی خود را سپری کرد، چرا که به عنوان یکی از بنادر اصلی تجارت امپراطوری مطرح شد.

جاذبه های توریستی منحصر به فرد، فستیوال های زنده و پر نشاط، و انواع بناهای تاریخی این شهر را به یکی از بهترین مکان های دیدنی اسپانیا مبدل کرده است. بیشتر معماری این شهر، تلفیقی از دوران موریه و مدرن است.

 کلیسای سویل (Catedral de Sevilla): سانتاکروز باریو به عنوان یکی از مشهورترین مناطق به جا مانده از دوران قرون وسطی، قلعه آلکازار که در میراث هانی یونسکو به ثبت رسیده است، از مهم ترین بخش هایی است که در بازید از سویل، ارزش وقت گذراندن و تجربه کردن دارند و جز جاهای دیدنی اسپانیا است.

اسپانیا شهرهای بسیار زیادی دارد که ارزش تماشا و بازدید و گردش و تفریح دارند.

خرید و مشاهده پکیجهای اسپانیا

ارسال پاسخ