شهر لارناکا و جاذبه های آن

شهر لارناکا و جاذبه های آن

یکی از پرطرفدارترین و توریستی ترین شهرهای قبرس اروپایی ، شهر لارناکا است و این شهر سومین شهر بزرگ قبرس است و در سواحل جنوب شرقی قبرس قرار دارد.
جمعیت این شهر حدود ۱۵۰ هزار نفر است و به دلیل نزدیکی شهر لارناکا به ساحل این شهر ، از آب و هوای خوبی برخوردار است.
شهر لارناکا و جاذبه های آن بسیاردیدنی و جذاب است ، به همین دلیل توجه گردشگران زیادی را به خود جلب میکند.
در زیر به چند نمونه از جاذبه های این شهر اشاره میکنیم :

کلیسای سنت لازاروس

‏‏‏‏ این کلیسا در مرکز شهر قرار دارد و در آن  لازاروس مقدس دفن شده است و همچنین در قرن ۱۷ بازسازی شد و به شکل امروزی در آمد.
کلیسای سنت لازاروس معماری و فرهنگ جزیره را به خوبی نشان میدهد و یک کلیسای یونانی به شمار میرود ، که از قرن نهم پا برجاست.
از زمان قدمت این کلیسا بیش از ۱۰۰۰ سال میگذرد و معماری بیزانسی را به زیبایی نشان میدهد و دارای نمای سنگی و خیره کننده ای است.
کلیسای سنت لازاروس

دریاچه نمک

دریاچه ی نمک نزدیک به فرودگاه بین المللی لارناکا است . تماشای این دریاچه در زمستان بسیار زیبا و دیدنی تر از سایر فصل هاست. زیرا در زمستان پر از پرندگان مهاجر است که در میان آنها فلامینگوهای صورتی جلب توجه میکنند.
در فصل تابستان فقط لایه ی ضخیمی از نمک را میتوانید در این دریاچه ببینید زیرا آب دریاچه به کلی بر اثر تابش خورشید تبخیر میشود.
دریاچه نمک

تکیه خاله سلطان

این مسجد برای مسلمانان ترک قبرس، مکانی مقدس است. این مسجد تاریخی در یک محیط آرام و بی سرو صدا در سواحل نمک لارناکا قرار دارد.
ساخت مسجد تکیه خاله سلطان به سبک معماری عثمانی است. این مسجد مهمترین مسجد قبرس اروپایی به حساب می آید که توسط عثمانی ها در سال ۱۸۱۶ به احترام دایه حضرت محمد (ص)  در محل فوت او ساخته شده است.
تکیه خاله سلطان

قلعه ی قرون وسطایی لارناکا

اگرعلاقه مند به تاریخ هستید حتما به این قلعه در قبرس سر بزنید. این قلعه از قلعه های کوچک جزیره به شما میرود و تجربه های خوبی را از تاریخ و گذشته به شما منتقل میکند.
همچنین این قلعه دارای آثارهای هنری جذابی از زمان گذشته است.
قلعه ی قرون وسطایی لارناکا

‏‏‏‏‏‏‏‏ قنات کامارس

بهترین زمان برای رفتن به این قلعه زمان غروب خورشید است که زیبایی خاصی به قلعه میدهد. قلعه کامارس در سال ۱۷۴۶ در اطراف شهر ساخته شد و تا سال ۱۹۳۰ از آن برای تامین آب شهر لارناکا استفاده میشد.
این سیستم آبرسانی که آب را به سطح شهر میرساند توسط عثمانی ها ساخته شد و دارای تونل های متعددی بود که آب را به راحتی به شهر انتقال میداد.
‏‏‏‏‏‏‏‏ قنات کامارس

روستای لفکارا

این رستوران در قسمت غربی شهر لارناکا قرار دارد. در روستای لفکارا میتوان کافه های قدیمی را پیدا کرد که آرامش خاصی را به شما منتقل میکند.
این روستا دارای موزه است که به آن موزه ی محلی لفکارا میگویند که اطلاعات دقیقی از روستا را در اختیار بازدید کنندگان قرار میدهد.
برای رفتن به روستا می توان از تاکسی یا ماشین های کرایه ای  استفاده کرد.
روستای لفکارا

منطقه ی تفریحی هوبوس

منطقه ی تفریحی هوبوس دارای تفریحات آبی زیادی است که روحیه ی همه رو عوض میکند.
این پارک مکان مناسبی برای تفریح کودکان و بزرگسالان است.
در باغ وحش این پارک انواع حیوانات از قبیل شتر و الاغ و کانگرو را میتوان دید.
 
‏‏‏‏‎
‏‏‏‏‎
 
.