سپتامبر 27, 2023 10:10 ب.ظ

رستوران های بوداپست

رستوران های بوداپست از شهرت جهانی بسیار زیادی برخوردار هستند. یکی از جاذبه های گردشگری که باعث سفر سالیانه افراد به این شهر است غذاهای خوشمزه و رستورانهای آن است. در این شهر بیشتر از ۱۵۰۰رستوران و کافه و غذاخوری وجود دارد. در بوداپستِ مجارستان هم غذاهای محلی و هم غذاهای مدرن را میتوان تجربه کرد.
در زیر چند مورد از بهترین رستورانهای مجارستان در شهر بوداپست را معرفی میکنیم :

رستوران اونیکس

این رستوران یکی از بهترین رستورانهای بوداپست است که در سال ۲۰۰۷ افتتاح گردیده است. در این رستوران غذاهای محلی و بین المللی به صورت خوشمزه ترین غذاها و با کیفیت ترین توسط سرآشپز معروف مسزاروس ارائه میشود.
منو اصلی این رستوران شامل ۶ غذا است که به غذاهای داخل مرز و بیرون مرزی تقسیم میشوند. غذاهای داخل مرز شامل غذاهای محلی و سنتی است و غذاهای بیرون مرزی شامل غذاهای بین المللی و جدید است. افراد زیادی به این رستوران سر میزنند برای رفتن به این رستوران حتما از قبل رزرو انجام دهید.
رستوران اونیکس

رستوران مگری چردا

در رستوران مگری چردا غذاهای سنتی مجارستان را همراه با طیف وسیعی از گوشت و ماهی سرومی کنند. همچنین در حین غذا خوردن شما می توانید از موسیقی کلاسیک و رقص های بومی کشور مجارستان نهایت لذت را ببرید. این رستوران از بهترین رستوران های بوداپست می باشد. رستوران مگری چردا بسیار قدیمی است و به سبک سنتی ساخته شده است.
رستوران مگری

رستوران مک بیسترو

رستوران مک بیسترو از لوکس ترین و زیباترین رستورانهای بوداپست است و غذاهای آن توسط سرآشپز جوان و با تجربه به نام جوناس میزسی ارائه میشود. علاوه بر غذا ، نوشیدنی های متنوعی در این رستوران است که میتوانید سرو کنید. شهرت این رستوران به دلیل تزئینات و نوع خاص پذیرایی آن میباشد.

رستوران پاپریکا

این رستوران کمی کلاسیک است و از شلوغ ترین و پرازدحام ترین رستورانهای بوداپست است. در رستوران پاپریکا غذاهای سنتی و لذیذ مثل گولاش، گوشت تاتار و انواع کباب ها برای مشتریان سرو می شود.
این رستوران نسبت به هزینه ی کمی که پرداخت میکنید، دارای غذاهایی با حجم بالاست. میتوانید برای هر دو نفر یه غذا را سفارش دهید و آن یک غذا دو نفر را کاملا سیر میکند این رستوران نسبت به سایر رستورانهای بوداپست مقرون به صرفه تر است.
غذاهای این رستوران توسط دو سرآشپز ماهر و باتجربه سرو میشود و آشپزخانه ی این رستوران اوپن است و مشتریان میتوانند چگونگی تهیه ی غذا را مشاهده کنند. حلزون سرخ شده با سیب زمینی شیرین و پرتغال و غذای استیک راسته یکی از بهترین پیش غذاهای این رستوران است.

رستوان خاویار اند بول

رستوران خاویار اند بول در هتل کورینیتا واقع شده است و یکی از بهترین رستوران های بوداپست به شمار می آید. این رستوران مناسب افرادی است که به خاویار علاقه ی زیادی دارند. منوی این رستوران بسیار متنوع است و دارای  تمامی غذاهای گوشتی، گیاهی و نوشیدنی های مختلف دلچسبی است.
رستوان خاویار اند بول

رستوران توروکمز

رستوران توروکمز در نزدیکی قلعه ی بودا قرار دارد. این رستوران مناسب افرادی است که به خوردن صبحانه علاقه ی زیاده دارند زیرا در طول روز هم صبحانه ارائه میدهد. در رستوران توروکمز می توانید از طعم بی نظیر غذاها مانند قهوه عربی، املت و تست آووکادو و … که سرو می شوند ، لذت ببرید.
رستوران توروکمز

رستوران توک مگ

این رستوران در نزدیکی پارلمان مجارستان واقع شده است. یکی از بهترین رستورانهای بوداپست است که غذاهای گیاهی را به بهترین حالت ممکن سرو میکند. فضای رستوران بسیار کوچک است و فقط ۴ تا صندلی در آن قرار دارد.
در این رستوران بیشتر انواع ساندویچ ، سوپ های لذیذ و خوشمزه و برگرهای گیاهی سرو می شود. برگر نخود فرنگی یکی از بهترین و خوش طعم ترین غذاهای اصلی و همچنین پودینگ تاپیوکا وانیلی به همراه آناناس  یکی از بی نظیر ترین دسرهای این رستوران می باشد.