جاذبه های گردشگری ارزروم

شهر ارزروم به عنوان یکی از مقصدهای گردشگری شهر ترکیه میتواند برای شما که قصد سفر به یک شهر تفریحی و توریستی را دارید جذاب باشد. این شهر مرکز استان ارزروم در ترکیه می باشد. این شهر در مسیر دو شهر بزرک ترکیه یعنی استانبول و آنکارا قرار گرفته است. به لحاظ جایگاه بعد از انکارا و ستانبول این مسیر جزو بزرگترین شهرهای ترکیه محصوب می شود که دارای آب و هوای بی نظیری است.
فصل مناسب بازید از جاذبه ای گردشگری ارزروم
از آنجاییکه شهر ارزروم دارای آب و هوای مناسبی است شما میتوانید در تمامی فصول به این شهر زیبا سفر کنید. آب هوایی این شهر به گونه ای است که چه در فصل زمستان چه تابستان شما شاهد یک آب و هوایی متعدل خواهید بود. آب و هوای معتدل بهترین آب و هوایی است که میتواند سفر را برای شما لذت بخش نماید. در نتیجه برای بازید از این شهر در این وضعیت آبو و هوایی بهتر است یک برنامه سفر خوب بچنید. برنامه سفر شما برای بازید از جاذبه های گردشگری ارزروم باید بر اساس علاقه مندی شما و آگاهی از جاهای دیدنی این شهر برنامه ریزی کنید.
آبشار تورتوم
اگر در سفر خود به ترکیه و شهر ارزروم به مکان تفریحی علاقه مند هستید پیشنهاد ما به شما بازدید از آبشار زیبای تورتوم است. اگر بخواهیم برای آبشارهای ترکیه ردی بندی قرار دهیم آبشار تورتوم در دسته بندی بزرگترین های آن قرار می گیرد. این آبشار دارای چشم اندازهای بسیار زیادی است و در فصل بهار و تابستان پر آب بوده و چشم انداز زیبا و منطقه ای سرسبز را برای شما مسافرین فراهم کرده اند. اگر تصمیم گرفیتد این آبشار را در برنامه های سفر خود قرار دهید بهتر است حتما امکانات مناسب چون کفش پیاده رویی مناسب با خود به همره داشته باشید. از آنجاییکه این ابشار در هر فصلی دارای اب است فرقی نمیکند شما در چه فصلی به بازید از آن بپردازید.
ارزروم
قلعه ارزروم Castle of Erzurum
قلعه های تاریخی یکی از آثار باستانی هایی است که در تمام شهرهای قدمت دار بنا گردیده است. این قلعه ها اکثرا در دفاع از شهر ساخته شده اند. شهر ارزروم به عنوان یکی از شهرهایی که همیشه مورد حمله از سمت حکومت های مختلف چون آشوریان، ساسانیان، ایرانیان و رومی ها قرار می گرفته است دارای قلعه ای نظامی از جمله قلعه Castle of Erzurum است. این بنا در سال ۴۱۵ میلادی به دستور امپراتوم دوم بیزانس قلعه زیبایی به نام قلعه ارزروم بنا گردید.
ارزروم
سه مقبره
یکی دیگر از آثار باستانی شهر ارزروم سه مقبره Üç Kümbetle می باشد که دارای سه مقبره کوچک با چند وجه می باشد ظاهر مخروطی این سه بنا باعث شده است تا جلوه ای متفاوت و دیدنی به خود بگیرند و تبدیل به یکی از بناههای پر بازدید ارزروم شوند. معماری خاص و زیبای این سه مقبره در کنار آب و هوای خوب منطقه بنا میتواند برای ما تفریحی مناسب و لذت بخشی باشد.
ارزروم
کاروانسرای رستم پاشا
Rüstem Pasha Caravanserai از جمله کاروان سراهای قدیمی شهر ارزروم است و علت نام گذاری ان به دلیل این است که این سازه به دستور رستم شاه یکی از وزیران دولت سلیمان شاه ساخته شد. این کاروان سرا به عنوان یکی از بناهای با عظمت دوره عثمانی محسوب می شود. این بنا در دوره به صورت یک کاروان سرای فعال پذیرایی مسافران زیادی بوده است. علاوه بر این کاروانسرا در ان زمان به عنوان یک فضای حفاظتی توسط حکومت آن زمان مورد استفاده قرار می گیرد.
ارزروم
 
مدرسه منار دوقلو
مدرسه منار دو قولو از بناهای قدیمی دوران سلجوقیان است که در سال ۱۲۶۵ بنا شده است. علت اینکه این بنا به دوقولو معرف است به دلیل وجود دو مناره است. ساخت این بنای باشکو به دستور دختر سلطان سلجوق به نام خاتون بنا شده است. در این مدرسه علوم دینی تدریس مس شده است و تا همین ۵۰ سال اخیر فعال بوده است. از جاذبه های دیدنی این بنا میتوان به نوع ساخت آن و نوع نقوشی که در کاشی های به کار رفته است اشاره کرد. پس اگر قصد سفر به ارزروم را داشتید از دیدن این بنا غافل نشوید. از دیگر اثار تاریخی ارزروم میتوان به مدرسه یاقوتیه به عنوان محل تدریس علوم دینی، موزه خانه آتاتورک و… اشاره کرد.
ارزروم