جاذبه های ایغدیر

گنبد کول یوسف

شاید معروف ترین جاذبه تور ایغدیر، گنبد کول یوسف باشد. این گنبد در سمت شرق قرار گرفته است و یک معماری زیبا و در نوع خود جالب دارد. گنبد کول یوسف در سال ۱۴۸۵ و برای شخصی به اسم کول یوسف بنا شده است. جالب است که بدانید شهر ایغدیر در نقطه تلاقی جاده های منتهی به تفلیس پایتخت گرجستان، ایروان پایتخت ارمنستان، تبریز یکی از شهر های کشور عزیزمان و باتوم که یکی از مهم ترین شهر های جاده تاریخی ابریشم بوده قرار گرفته است.

سنگ های قبر قوچی شکل

سنگ های قبر قوچی شکل یکی از نماد های این شهر است که علاوه بر این که برای مردم ترکیه معنای خاصی دارد، روشن بخش تاریخی از زمان آق قویونلوها و کارا قویونلوها است. این سنگ قبر ها نمادی برای قهرمانان و شهیدان این شهر است. در گورستان های باستانی ایغدیر هر کدام از این ها مانند یک موزه روباز هستند.

کاروانسرای هارمان دوون

این کاروانسرا در قرن دوازدهم و در دوران حکومت سلجوقیان ساخته شده است. آثار متعلق به جاده ابریشم را می توانید در این کاروانسرا مشاهده کنید. بر روی سنگ ورودی این کاروانسرا نقش و نگار ها زیبایی وجود دارد. بازدید از این مکان برای آن دسته از افرادی که به آثار تاریخی علاقه مند هستند می تواند بسیار جذاب باشد.

دامنه های کوهستانی ایغدیر و زنبق های وحشی

از دیگر مناطق شگفت انگیزی که می توانید در تور ایغدیر پیدا کنید، دامنه های کوهستانی بی نظیر آن همراه با زنبق های وحشی و بنفش رنگ است که فضای شگفت انگیزی برای عکاسی فراهم می کند. این مکان برای آن دسته از افرادی که به طبیعت و گردش علاقه مندند بسیار جذاب است.

وادی کورهان

یکی دیگر از مکان هایی که برای عاشقان طبیعت بسیار مناسب است وادی کورهان در تور ایغدیر است که محل برگزاری جشنواره کوه آغری است.