تور قبرس اروپایی

در این بخش می خواهیم شما را با قبرس اروپایی آشنا کنیم که چطور وارد این کشور شوید و از جاذبه های گردشگری آن دیدن فرمائید.

کشور قبرس بر روی سومین جزیره دریای مدیترانه قرار دارد و پایتخت آن نیکوزیا می باشد. قبرس جزء اتحادیه اروپا بوده و واحد پول آن یورو می باشد. ایرانیان جهت مسافرت به این کشور نیاز به اخذ ویزا دارند.

قبرس فاقد راه آهن می باشد، خطوط اتوبوسرانی بین شهری از سال 2005 فعال گردیده و داخل شهرها می بایست از تاکسی استفاده نمود. جهت استفاده از تاکسی باید به آنها تلفن شود یا مستقیم به دفتر آنها مراجعه گردد.

جاده های مسطح و صاف قبرس تحت استانداردهای بین المللی ساخته شده و شهرها و دهکده ها را به یکدیگر مرتبط می کنند. اتوبان های 4خطه ، نیکوزیا را به شهرهای ساحلی لیماسول ، لارناکا ، پافوس و آیاناپا متصل می کنند.

اکنون به معرفی هتل ها در قبرس اروپایی می پردازیم ؛

هتل های شهر لارناکا :

هتل SANREMO                                  2*                                                                           +357 24 65 70 90

هتل FLAMINGO                                 3*                                                                           +357 24 82 22 08

هتل PETROUBROS                            3*                                                                           +357 24 65 06 00

هتل SVELTOS                                      3*                                                                           +357 24 82 49 00

هتل  LORDOS BEACH                       4*                                                                           +357 24 64 74 44

هتل SUN HALL                                   4*                                                                           +357 24 65 33 41

هتل PALM BEACH                             4*                                                                           +357 24 84 66 00

هتل PRINCESS BEACH                     4*                                                                           +357 24 64 55 00

هتل GOLDEN BAY                             5*                                                                           +357 24 64 54 44

هتل CIAO STELIO                               5*                                                                           +357 24 63 40 00

در آینده به معرفی هتل های شهرهای ایماسول و آیاناپا می پردازیم.

برای دریافت ویزای قبرس به مدارک ذیل احتیاج می باشد :

اصل گذرنامه با حداقل 7 ماه اعتبار همراه با امضای دارنده پاسپورت ، دو قطعه عکس 6*4 رنگی زمینه سفید، اصل شناسنامه، گواهی اشتغال به کار با ترجمه رسمی به زبان انگلیسی (ذکر سمت و میزان حقوق الزامیست)، پرینت 6 ماه گردش آخر حساب جاری یا پس انداز بانکی با ترجمه رسمی به زبان انگلیسی و درج مهر شعبه و با حساب حداقل 7 میلیون تومان، مشخصات کامل مسافر از قبیل آدرس منزل و محل کار با ذکر شماره تلفن، گذرنامه قدیمی ممهور به سایر ویزاها، مدت زمان اخذ ویزا 7 روز کاری می باشد.

جمهوری قِبرِس کشوری جزیره‌ای است، در شرق دریای مدیترانه که پایتخت آن نیکوزیا است. این کشور به دو بخش قبرس شمالی (بخش ترک‌نشین) و بخش یونانی‌نشین تقسیم می‌شود که در آن هردو زبان ترکی و یونانی رسمی هستند. یونانی‌ها ارتودوکس و ترک‌های قبرس مسلمان هستند.

جزیره قبرس بعد از جزیره ساردنی و سیسیل سومین جزیره بزرگ در دریای مدیترانه‌ است و جمهوری قبرس از اعضای اتحادیه اروپا می‌باشد. قبرس از نقاط گردشگرپذیر مدیترانه‌است و در ۱ ژانویه ۲۰۰۸ به حوزه یورو پیوست.

جمعیت کل جزیره یک میلیون و صد هزار نفر است و جمعیت جمهوری قبرس بدون احتساب قبرس شمالی ۸۴۰ هزار نفر است. ۷۷ درصد مردم این جزیره یونانی و ۱۸ درصد نیز از ترکان قبرس هستند.

این جزیره به خاطر مکان راهبردی خود در طی تاریخ مورد حمله و اشغال امپراتوری‌های گوناگون ازجمله هیتی‌ها، آشوری‌ها، مصری‌ها، ایرانیان، یونانی‌ها، رومی‌ها، بیزانسی‌ها، عثمانی‌ها و اعراب قرار گرفته‌است. اسکندر مقدونی در ۳۳۳ پیش از میلاد قبرس را از ایران جدا کرد.

 

تاریخ :

قبرس جزیره‌ای است که در طول تاریخ در تصرف ایرانیان، رومی‌ها، یونانی‌ها، امپراتوری عثمانی و سرانجام انگلیسی‌ها بوده است؛ اما پس از جنگ جهانی دوم انگلیس به علت ضعف اقتصادی و کاهش نفوذ جهانی از این جزیره خارج شد. سپس رهبران سه کشور انگلیس، یونان و ترکیه به همراه رهبران دو بخش قبرس در ۱۱ فوریه ۱۹۵۹ پیمانی را امضا کردند که به موجب آن مسائل جزیره به نسبت ۷ به ۳ میان یونانی‌تبارها و ترک‌تبارها تقسیم شد.

قبرس در سال ۱۹۶۰ استقلال خود را از بریتانیا کسب کرد و حکومت مستقل قبرس بر پایه مشارکت جوامع ترک و یونانی در اداره امور این جزیره اعلام موجودیت کرد و بریتانیا، یونان و ترکیه حق حاکمیت دولت قبرس را تضمین کردند.

در دسامبر ۱۹۶۳، نمایندگان ترک در پی اختلاف بر سر نحوه اجرای این توافق از دولت قبرس بر اثر حادثه کریسمس خونین از قبرس اخراج شدند با آغاز عملیات نظامی یونانی‌های این جزیره، ترک‌های قبرس کشور را ترک کردند و این سرآغاز درگیری‌های قومی میان ترک‌ها و یونانی‌ها در این جزیره بود که برای ۱۱ سال ادامه پیدا کرد. و در پی بروز درگیری بین دو طرف، سازمان ملل متحد در سال ۱۹۶۴ یک نیروی پاسدار صلح را به این جزیره اعزام داشت که ماموریت آن تا کنون تمدید شده‌است. در این درگیری‌ها طرف ترک تلفات سنگین‌تری را متحمل شد و حدود ۲۵ هزار نفر که یک پنجم جمعیت ترک‌ها را شامل می‌شد آواره شدند.[۵]این افراد در حدود ۱۰ سال تا پیش از حمله سال ۱۹۷۴ ترکیه به جزیره قبرس به صورت پناهنده زندگی می‌کردند.تا اواخر سال ۱۹۶۰ تنش ادامه پیدا کرد و در طی این مدت حدود ۶۰ هزار نفر از ترک‌های قبرسی مجبور به ترک خانه‌های خود و مهاجرت به کشورهای دیگر شدند.

در سال ۱۹۷۴ دولت سراسقف ماکاریوس سوم، رئیس جمهور وقت قبرس، در کودتایی به تحریک حکومت نظامیان یونان سرنگون شد و ترکیه با استناد به موقعیت خود به عنوان یکی از تضمین‌کنندگان حق حاکمیت قبرس، یگان‌های ارتش خود را در شمال این سرزمین مستقر کرد که عملاً باعث تقسیم این جزیره شد. بحران قبرس پس از حمله ترکیه به قبرس و اعلام استقلال جمهوری ترک قبرس شمالی که فقط از سوی ترکیه مورد تایید قرار گرفت آغاز شد. با وجود پیشنهادهای گوناگون بین‌المللی این بحران همچنان حل نشده باقی‌مانده‌است.


اقتصاد:

اقتصاد جزیره قبرس از اغاز استقلال مبتنی بر نظام بازار آزاد بوده‌است. صادرات عمدهٔ قبرس شامل: محصولات کشاورزی (گندم. جو. سیب زمینی. و مرکبات). میوه‌های مختلف . تنباکو. محصولات صنعتی. انواع پوشاک. کفش و صنایع دستی بوده‌است. واردات عمده نیز شامل: مواد خوراکی. دام زنده. نفت و فراورده‌های شیمیایی می‌باشد.

 

جغرافیا :
قبرس دارای تابستان‌های گرم و خشک و زمستانهای معتدل است. حدود ۱۲٪ زمین‌های آن زیر کشت بوده و در آن مرکبات، سیب زمینی، گندم، زیتون و جو به عمل می‌آید. پرورش گوسفند، بز و خوک نیز رایج است. صنایع قبرس چندان پیشرفته نیست و شامل صنایع دستی و محلی می‌باشد. توریسم، منبع درآمد مهمی برای قبرس محسوب می‌شود.


جاذبه‌های گردشگری :

دریاچه نمک لارناکا و تکیه حلا سلطان،کوریم/قلعه کولوسی،لنگرگاه پافوس و قلعه و ...

125px-Flag of Thailand.svg

پرچم کشور قبرس

85px-Garuda Emblem of Thailand.svg

نشان کشور قبرس

LocationThailand

 

 پایتخت : نیکوزیا
وسعت : تقریبا 9 هزار و 200 کیلومتر مربع
جمعیت : 801 هزار نفر
واحد پول : یورو = 1.06 دلار آمریکا
زبان : یونانی / ترکی استانبولی
کد تلفن : 00357
شهرهای مهم : لارناکا - نیکوزیا - لیماسول - پافوس

 

 

telegram

 1
2   3
5   4
7   6
9   8
10   phone1 
 
13 
iatalogo bankmelat 500px-Mahan Air Logo svg Pasargad qeshm-air-logo iranair-logo meraj1
turkish-airlines-logo etihad airways logo-emirat logo-alitaliya Qatar Airways Logo Gulfair logo Agean
Scroll to Top